Fehér akác tea
Az akcáfavirágát érdemes még a kigondolt ekzelési időszak előtti évben összegyűjteni, és jó alaposan kiszárítani. A szedésnél nagyon fontos, hogy se a földre esett illetve az elbarnult virágokat se szedjük le. Mivel ezekben már nagyon kevés a hatóanyag és inkább savanyúbbá teszi az ízét. Megfázások és Légúti fertőzésekre is hasznos, mivel a köhögéscsillapító, nyálkaoldó hatása egyedülálló. Gyomorsav túltengés ellen kiválónak tartják, így a reflux-szra is tökéletes lehet. Ezen kívül még görcsoldó, nyugtató, tonizáló hatású, és székrekedés esetén is sikeresen isszuk. A fehér akác aromás vegyületeit az illatszeripar is felhasználja. Ráncsimító, bőrtónus javító hatása is van, így előszeretettel használják fel szépségipari termékekben. A kozmetikai iparban a fehér akác virágának kivonata elsősorban bőrkondicionálóként ismert. Fürdővízbe téve kellemes érzetet ad, kényezteti bőrünket, ellazítja testünket.
Aranyvesszőfű tea 50 Gramm
990 Ft
Fehér akácvirág tea mellékhatásai
Nitrogéngyűjtő baktériumok élősködnek a gyökerén. Korábban a fa kérgének a kivonatát is hasznosították gyomorproblémák, fekélyek kezelésére.De már tudjuk, hogy ez a toxikus hatás miatt nem javasolt. Ha viszont mégis használjuk, nagyon körültekintően kell eljárnunk, mert robin és fazin nevű mérgező fehérjéket is tartalmaz.
Akácvirág tea elkészítése
3 dl vízzel 2 teáskanál akácvirágot forrázzunk le. Majd 15 perc múlva szűrjük le és ízesítés nélkül már fogyaszthatjuk is.
Csak kúraszerűen ajánljuk! Példáúl 1 hónapon keresztül fogyasztod. Majd ugyan ennyi szünetet ajánlott tartani.
Kérdés? én szedem tavasszal az akácvirágot, leöblítem, leszárad a víz és utána „nájlon „zacskóba teszem és lefagyasztom.Én utána ebből készítem a forrázatot. A kérdésem, hogy ebben a formában használva lehet e valamilyen káros hatása?
Kedves Istvánné,
Igaz nem vagyunk gyógyszerészek, de nem személyszerint úgy hiszem, a fagyasztással nem lehet káros hatása a arkácfa virágnak. A legbiztosabb módja viszont a szárítás. Nagyjából 5 kg fiss akácfavirágból 1 kg szárított akácfavirág tea képződik. A szükséges hatóanyagok így is benne maradnak.
Jó teázást kíván a Teázzunk.hu csapata!
Csak a szirmait használjuk fel? Vagy az egész virágot?
Kedves Ancsi,
Igen, az egész virágot.
Kérdésem, hogy a teát naponta hányszor,és mikor kell fogyasztani. Köszönöm a válaszukat.
Kedves Gáborné,
Legjobb tudomásom szerint, úgy hogy nem vagyok gyógyszerész, de a népi szokásokra hivatkozva naponta 2-3 csészét nyugodtan lehet fogyasztani kúra szerűen. Étekezések előtt.
Akácvirág tea itt található.