Mezei katáng tea

Ősi növény, 100% felhasználhatóság. A katángkórófűként is ismert növényt már az ókorban is merték, sőt még termesztették is. Hazánkban mindenhol megterem, vadon rálelhetünk a mezők gyomtelepeiben, vagy utak mentén. A mezei katángból nemesítették ki a pótkávénak termesztett cikória fajt is.
[row]

Mezei katáng, de mire jó?

Gyökerétől a virágjáig felhasználható nővény. A cukorbetegségben szenvedők napjait könnyíti gyökeréből készült főzet. Virága és leveléből készült tea. Tisztítja a májat, epét, veséket. Kisebb epekő esetén is ajánlják a fogyasztását, viszont nagyon óvatosan, kezdjük a kúrát negyed adaggal és ha érezzük a javulást akkor fokozzuk az adagot félre majd így tovább. Máj tisztító hatása miatt sárgaság ellen is hatásos. Detoxikáló főzetek alap növénye a mezei katáng. Kár lenne megfeledkezni a fogyasztó hatásáról, amit annak köszönhet, hogy serkenti bélműködésünket ezáltal nem engedi teljes mértékben megemészteni a ételt ami így nem tud lerakódni sem. Legtöbb esetben reggel éhgyomorra fogyasszuk rövidebb 1-2 hetes kúrákban.

 

Mezei katángfű tea

 

Mezei katángos teakeverék

Fogyasztó hatását erősíthetjük, ha társítunk egy rész mezei katángot, egy rész veronika füvet, és egy fél rész fehér árvacsalánt. A teakeveréket 3 dl vízben forraljuk egy percig.

Epekő esetén társíthatjuk gyermekláncfű- és lestyán gyökérrel. Más májvédő gyógynövények mellett, mint a máriatövis, édesgyökér, gyermekláncfű, a katángkóró is egyik alkotója a detoxikáló teakeverékeknek.

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Bevásárlókosár0
Nincs termék a kosaradban!
Vásárlás folytatása
0